Życzenia Wielkanocne

    Święta Zmartwychwstania Pańskiego nie należą do przeszłości, ale są siłą która przenika i przemienia ten świat. Tam gdzie wszystko wydaje się martwe, tam gdzie brakuje nam już nadziei tam pojawiają się kiełki zmartwychwstania, które są siłą niemającą sobie równych. W te Święta Zmartwychwstania Pańskiego możemy doświadczyć prawdziwej radości poprzez zbawienną ofiarę Jezusa Chrystusa i Jego Zmartwychwstanie, które otwiera przed nami pełnię życia w Bogu. I chociaż trudno pośród teraźniejszości wspólnotowo cieszyć się łaską odradzającego się życia, to w duchu wdzięczności za dar zbawienia pielęgnujmy w wielkanocnej wierze duchową – ewangeliczną siłę, odnawiając nią siebie i nasz świat.

     Niech Zmartwychwstały Pan podczas tych świątecznych dni udzieli nam ze swojego ożywiającego Ducha Świętego i pomoże nam przemienić w naszych sercach to wszystko co jest kamieniem naszego grzechu – w łaskę doświadczenia i pokoju, to co jest naznaczone niepewnością – w moc zaufania Bogu, to co jest trudem codzienności – w radosne służenie bliźnim.

     Błogosławionych Świąt Wielkanocnych, obfitości darów Bożych, nadziei goszczącej w sercach oraz zdrowia życzą kapłani z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Łaszczowie.