Ogłoszenia Parafialne 21 VI 2020

 • W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzą oo. Redemptoryści o. Antoni Paździorek i o. Wojciech Pawlicki. Przybyli oni do nas ze Szczecinka. Serdecznie witamy ich w naszej wspólnocie parafialnej i zobowiązujemy się do modlitwy w ich intencji oraz w intencji Misji Świętych w naszej parafii.

 • Od poniedziałku do soboty Msze św. Misyjne o godz. 8.00, 10.00, 16.00 (dla dzieci – z racji białego tygodnia), i o godz. 18.00. W Żernikach Msza św. codziennie o godz. 12.00. Oprócz tego o godz. 21.00 Apel Jasnogórski (do czwartku). W piątek o godz. 16.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego. W sobotę będzie odprawiona o godz. 15.00 Msza św. na cmentarzu parafialnym przed odpustem parafialnym, nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 16.00. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 w sobotę zapraszamy na procesję Fatimską. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i o godz. 15.00 Msza św. kończąca Misje Święte z modlitwą pod krzyżem Misyjnym. Nie będzie już Mszy św. o godz. 17.00. Szczegółowy program misyjny jest dostępny na folderkach misyjnych.

 • Intencje Mszy św. które były zamówione w tym tygodniu na godz. 17.00, w czasie Misji Świętych będą odprawione o godz. 18.00. Gdyby ktoś chciał na inną godzinę Mszę św., to proszę ustalić to w zakrystii.

 • Już dziś zapraszam także na Odpust Parafialny św. Ap. Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, suma odpustowa o godz. 12.00 i Msza św. o godz. 17.00.

 • Dziękuję rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za ofiarę 4300 zł. na obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który w czasie tych Misji będzie poświęcony.

 • Zapowiedzi przedślubne. Zapowiedź pierwsza:
  – Jakub Warenica paraf. tut. oraz Sylwia Furmańczuk z paraf. MB Saletyńskiej w Rzeszowie
  – Grzegorz Lis paraf. tutejsza oraz Joanna Gęborys z paraf. w Szarowoli
  Zapowiedź druga:
  – Kajetan Rajski par. Św. Jana Chrzciciela Kraków oraz Ilona Rębisz parafia tutejsza.

 • Od czerwca obowiązują już nowe przepisy odnośnie do przygotowania do ślubu kościelnego. Jedną z ważniejszych informacji jest ta, że narzeczeni podają wszystkie adresy zamieszkania jakie miały miejsce w ostatnim czasie, i jeśli już mieszkają poza parafią (sami czy też już razem), to nie jest ważne to że są tu w Łaszczowie zameldowani, ani to że pochodzą z naszej parafii (nie dotyczy to studentów). Ich parafią jest ta, na terenie której mieszkają i z tej parafii powinni otrzymać stosowne pozwolenia na zawarcie ślubu np. w Łaszczowie. Te i inne informacje są składane pod przysięgą w kancelarii parafialnej.

 • Z racji Mszy św. przed odpustem na naszym Cmentarzu zwracam się z prośbą aby zatroszczyć się o groby naszych bliskich, proszę śmieci wynosić do kontenerów, oraz bardzo proszę, aby jak najmniej albo wcale nie używać plastikowych kwiatów (one bardzo zanieczyszczają środowisko) oraz używanie lampionów szklanych wielokrotnego użytku, tak aby tylko zmieniać wkład ze świecą. Także bardzo stanowczo proszę aby nie używać kompozycji kwiatowych zalanych betonem, chyba że później zabierzemy je do domów. Firma wywożąca śmieci nie odbiera takiego rodzaju śmieci. Na wiosnę takich śmieci z kompozycji kwiatowych zebrało się na cmentarzu około 5 ton.
  Przed Mszą św. na Cmentarzu będzie modlitwa różańcowa wypominkowa za zmarłych.

 • Bóg zapłać za ofiarę biezimienną na potrzeby parafii – 100 zł.