Ogłoszenia Parafialne 13 Niedziela Zwykła

 • W dniu dzisiejszym kończymy w naszej parafii Misje Święte, które poprowadzili oo. Redemptoryści; o. Antoni Paździorek i o. Wojciech Pawlicki. Dziękuję tym którzy wzięli udział w tych Misjach (choć na przestrzeni historii naszej parafii były to Misje w których najmniej parafian wzięło udział). Serdecznie dziękuję tym, którzy pomogli zorganizować te Święte Misje, ks. Grzegorzowi, ks. Mariuszowi, P. Organiście Bogumiłowi Typie, Paniom które przez te wszystkie dni troszczyły się o przygotowanie posiłków i czystość kościoła, dziękuję za dekorację naszego kościoła, dziękuję za dary spożywcze do kuchni.

 • Jutro, w poniedziałek Uroczystość św. Piotra i Pawła – odpust parafialny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 – suma odpustowa z procesją i o godz. 17.00. W czasie procesji, krzyż, chorągwie, nagłośnienie niosą mieszkańcy Żernik. Nie będzie Mszy św. w Żernikach.
  Taca z tego dnia jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 • We wtorek rano nabożeństwo do Matki Bożej Różańcowej.

 • W środę wieczorem nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W środę rozpoczynają się wakacje. W naszym kościele, ze względu na urlopy księży.
  Msze św. w ciągu tygodnia będą o godz. 17.00, tylko we wtorki będzie Msza św. o godz. 7.00.
  W niedziele Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 17.00, w Żernikach o godz. 12.00. W razie potrzeby mogą być Msze św. jeszcze o innych indywidualnie ustalonych godzinach.
  Także w związku z prośbami jakie do mnie kierowano, w lipcu (tak na próbę) będą Msze św. w soboty o godz. 20.00 jako Msze św. niedzielne. Jeśli będzie taka potrzeba to również w sierpniu będą takie Msze św., ale to zależy od liczby uczestniczących w tym nabożeństwie.

 • 1 i 2 lipca odbędą się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie.

 • Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o godz. 7.00, następnie od godz. 9.00 ksiądz odwiedzi chorych w domach, proszę o cierpliwość – chorych będzie odwiedzał jeden ksiądz. Msza św. w Żernikach o godz. 15.00, w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 ze spowiedzią i Msza św. o godz. 17.00.

 • Pierwsza Sobota miesiąca. Nabożeństwo różańcowe do Matki Bożej Niepokalanej o godz. 16.30. Po Mszy św. zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

 • W sobotę zapowiadana o godz. 20.00 Msza św. niedzielna.

 • W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 8.00 z adoracją Najświętszego Sakramentu, oraz o godz. 10.00 i 17.00.
  W Żernikach o godz. 12.00.
  Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół.

 • Zapowiedzi przedślubne. Zapowiedź pierwsza: Jakub Bałos paraf. tutejsza oraz Katarzyna Romańczuk paraf. w Wożuczynie. Zapowiedź druga: Jakub Warenica paraf. tut. oraz Sylwia Furmańczuk z paraf. MB Saletyńskiej w Rzeszowie; Grzegorz Lis paraf. tutejsza oraz Joanna Gęborys z paraf. w Szarowoli.

 • Od czerwca obowiązują już nowe przepisy odnośnie do przygotowania do ślubu kościelnego. Jedną z ważniejszych informacji jest ta, że narzeczeni podają wszystkie adresy zamieszkania jakie miały miejsce w ostatnim czasie, i jeśli już mieszkają poza parafią (sami czy też już razem), to nie jest ważne to że są tu w Łaszczowie zameldowani, ani to że pochodzą z naszej parafii (nie dotyczy to studentów). Ich parafią jest ta, na terenie której mieszkają i z tej parafii powinni otrzymać stosowne pozwolenia na zawarcie ślubu np. w Łaszczowie. Te i inne informacje są składane pod przysięgą w kancelarii parafialnej. Dlatego proszę, aby 3 miesiące przed ślubem zgłaszać się się do kancelarii i aby ta sprawa była wyjaśniona i zrozumiała.